umowa-najmu-walamr

Rusztowania – jakie są ich rodzaje i na jakie się zdecydować?

Rusztowania – Budowa nowych domów, firm czy budynków posiada kilka prostych etapów, jednak szczegóły ich tworzenia są dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Na każdym etapie potrzebni są odpowiedni specjaliści, którzy zajmują się np. stawianiem fundamentów, wstawianiem okien, układaniem parkietów czy np. malowaniem ścian. Zdarza się, ze firma budowlana posiada te wszystkie osoby i są one tylko do jej dyspozycji, dlatego pewne prace mogą iść szybciej. Podczas gdy stawiamy na podwykonawców, musimy mieć świadomość, że czasami nie wszystkie terminy mogą zostać dotrzymane. Jednakże po za odpowiednimi osobami w danej dziedzinie musimy również posiadać odpowiedni sprzęt! Jesteśmy świadomi tego, że nie zawsze dysponujemy sprzętem, który jest w danej chwili potrzebny. Dlatego też stworzyliśmy wypożyczalnie sprzętu budowlanego, która już od kilku lat cieszy się waszym uznaniem i popularnością! Co możemy zaoferować dużym firmą budowlanym? Szalunki, wywrotkę usługi HDS lub szeroki wybór elektronarzędzi!

Rusztowania – do czego służą?

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czym są rusztowania? Zatem jest to konstrukcja, która umożliwia nam prace na wysokościach. Co najważniejsze jest to konstrukcja tymczasowa, a więc daje nam to też komfort czasowy. Wysokość zależy od ich rodzaju. Istnieją zarówno niższe około 3-4 metrów jak i rusztowania wysokie, które mogą osiągnąć wysokość nawet do kilkudziesięciu metrów. Ze względu na rodzaj podłoża rusztowania możemy wyróżnić rusztowanie z konstrukcją jezdną, wolnostojąca lub taką którą przymocowujemy do budynku.

Klasyfikacja i rodzaje

Rusztowania możemy podzielić np. ze względu na materiał z jakiego są zrobione i w ten sposób możemy wymienić:  rusztowania stalowe, drewniane, aluminiowe lub z włókna szklanego. Inny podział rusztowań możemy opierać na rodzaju konstrukcji jaką one posiadają. Możemy wyróżnić:

  • ramowe
  • modułowe
  • stojakowe
  • kozłowe
  • wspornikowe

Jednak najczęściej rozpoznawaną cechą, która wpływa na podział rusztowań jest sposób ich stosowania. W tym przypadku możemy podzielić rusztowania na dwie podstawowe grupy: elewacyjne oraz jezdne.

Rusztowania jezdne, a elewacyjne

R. jezdne – ich dużą zaletą jest możliwość ich mobilności, a więc świetnie sprawdza się w miejscach pracy, gdzie często zmienia miejsce pracy na wysokości. Są to rusztowania typu wieżowego i dodatkowo wyposażone zostały w koła i pomosty z poręczami.

R. elewacyjne – ten rodzaj rusztowań nie umożliwi nam tak dużej mobilności jakbyśmy chcieli. Jedna rusztowania elewacyjne są popularniejsze wśród firm budowlanych. Ich system opiera się na pionowej konstrukcji nośnej, która składa się w większości z płaskich bram. Dużym plusem tego rodzaju rusztowań jest łatwość i szybkość montażu. Dzięki zastosowanym pomostom oraz stężeniom, które mogą być zarówno poziome jak i ukośne możemy uzyskać sztywność wzdłużna. Rusztowania elewacyjne kotwiczymy do elewacji budynku, dzięki czemu nasza konstrukcja jest stabilna.

Już dziś sprawdź ofertę naszej wypożyczalni i zobacz jak prosto wypożycza się sprzęt, który jest ci potrzebny!

Zapraszamy do kontaktu!

Wypożyczalnia rusztowań