Osuszacz powietrza – czy jest potrzebny?

Osuszacz powietrzaBudowa nowego domu to spełnienie marzeń, każdego młodego małżeństwa. Chęć posiadania swojego miejsca na świecie budzi wiele emocji. Jednak zanim zaczniemy cieszyć się naszym pięknym domem, musimy odpowiednio zadbać o jego budowę. W naszym wcześniejszym poście umieściliśmy opis 5 etapów budowy nowego domu! Jak zatem my możemy pomóc wam w wybudowaniu pięknego mieszkania? Skorzystaj z usług naszej wypożyczalni i wypożyczaj sprzęt, którego potrzebujesz!

Kiedy pojawia się wilgoć – osuszacz powietrza?

Po pierwsze musimy wiedzieć, w którym momencie budowy wilgoć może pojawić się w naszym domu. Już na początku budowy podczas murowania ścian wilgoć wdaje się do naszego budynku. Masa wody zbiera się w zaprawach oraz materiałach budowanych. Ogromna ilość wilgoci może pojawić się również podczas etapu stanu surowego domu. Mamy już dach, ściany oraz okna, a wiec pojawia się tzw. proces oddawania wilgoci. I już tutaj warto nie tylko wietrzyć nasz dom, ale i używać osuszacza powietrza.

Osuszacz powietrza będzie pochłaniał wilgoć, a co więcej sprawi, że powietrze w naszym domu nie będzie tak wilgotne i mokre. Pozwoli to na uniknięcie problemów z wilgocią w domu na przyszłość. Wilgoć może pochodzić zarówno z tynków jak i posadzek. Ten etap również powoduje pojawianie się ogromnej ilości wilgoci w pomieszczeniach, dlatego też na tych etapach osuszacz powietrza jest niezbędny i bardzo potrzebny.

Jak sprawdzić poziom wilgoci na naszej budowie?

Jest wiele sposobów oraz urządzeń, które mogą nam wskazać na pojawiającą się wilgoć. Jeśli chodzi o znaki widoczne „gołym okiem” to np. zaparowane okna, skroplona woda wokół okien, woda na rurkach lub innych elementach z metalu, plamy na ścianach itp. Jeżeli zauważymy, któreś z tych elementów w naszym domu warto zaopatrzyć się w specjalnie urządzenie, które będzie pokazywać zarówno poziom wilgoci w pomieszczeniu jak i temperaturę. Pozwoli nam to na szybkie wyeliminowanie problemu wilgoci, np. przy pomocy osuszacza powietrza. Jaka jest norma wilgoci w pomieszczeniu? Przyjmuje się, że najlepszym wynikiem jest 40%-60%.

Jak zatem zadbać o odpowiednią wilgoć w waszym nowym domu?

Często o nadmiernej ilości wilgoci dowiadujemy się zbyt późno, stąd tez wietrzenie poprzez otwieranie okien czy drzwi nie przyniesie oczekiwanych efektów. I tutaj my przychodzimy z pomocą wypożycz w naszej wypożyczalni osuszacz powietrza lub nagrzewnicę i zadbaj o to, aby wilgoć zniknęła ze ścian Twojego budynku. Pozbądź się jej raz na zawsze!

Już dziś sprawdź naszą ofertę i zacznij współpracę z najlepszymi!